pondělí 16. května 2011

Clémence

Dnes nás ve škole jednu hodinu "vyučovala" francouzská lektorka (Clémence).
(nejenom) módní postřehy:
  • znala Chanel
  • typicky celá v černé
  • vyzařovalo z ní něco francouzského ( za a) buď jsem si to vsugerovala jen protože je z Francie, za b) protože měla velký nos :D)
  • podruhé v životě jsem slyšela francouzskou písničku, která by se mi líbila, ta první je: B.B.-Moi je joue a ta osudná druhá se jmenuje Je veux ( Zaz)
  • až někdy uslyšíte mluvit Francouze česky, budete to milovat :)
  • rozuměla jsem jí, ale jenom proto že všechno třikrát opakovala a přehnaně artikulovala (připadala jsem si jako ve čtvrtém díle Harryho Pottera, v té scéně pod vodou...a ano, další fanoušek Pottera :D)
  • jestli jsou všichni Francouzi takoví, fofrem si běžím koupit letenku
Protože jsem dnes neměla příležitost svůj outfit vyfotit, tak vám to aspoň zevrubně popíšu:
TOP: jednoduchý bílý svetřík s tříčtvrtečními rukávy, šperky v námořnické modré a červené
BOTTOM: obyčejné tmavě modré skinny jeans
Jak jste určitě uhodli, mým cílem bylo uboze následovat trendy a také poděkovat Českému týmu národními barvami .

Na konec ještě fotka z mé zdi v pokoji, za tyhle boty bych upsala duši ďáblu ...:D


We have been learned for one hour by a french teacher at school today. Her name was Clémence (reason of title :))
What I noticed:
  • she knows Chanel
  • her outfit was typically black
  • my feelings from her were very french, you know what I mean ( a) because she was born in Champage b) cause she had a big nose :D don´t know :D
  • at the second time in my entire life I had the honor to heard a french song which wasn´t weird-Je veux (Zaz)
  • If you ever hear a french guy speak czech, you´ll love it (well you probably won´t, my dear non-existent english followers :D)
  • I understood her, but that´s only because she too much articulate ( it reminds me the scene in four part of Harry Potter-the scene under water...and OK....another Potter fan :D)
In my outfit today, I follow the trends by wearing a sailor colors and a czech national colors ( I´m very proud on czech hockey team!! good work, boys!! :D)

1 komentář: