pátek 28. října 2011

3,2,1....začínáme!

Jak jsem slibovala minule (ehm, až na tu část s již brzy) jsem zpět v plné parádě. Chtěla bych se blogu věnovat trochu seriózněji, prostě tuhle činnost zařadit mezi moje "free-time activity".
K tomu abych zase začala s příspíváním mě dokopala vyložená, promiňte mi ten výraz, nasranost na ostatní blogy. Takže doufám, že když sem něco napíšu, semtam zkritizuju ( a pozor ani kritik není dokonalý), tak si někdo něco uvědomí. Budu revolucionářka! :D

neděle 9. října 2011

JIŽ BRZY JIŽ BRZY JIŽ BRZY JIŽ BRZY JIŽ BRZY

Přesně tak, již brzy sem přivane nový svěží vítr alias já, celá nová, s novými nápady a ve skvělém rozpoložení k blogování.
Pomozte mi odstartovat blogovou revoluci!

pondělí 23. května 2011

Růžový nehtíky

V pátek jsem si koupila novej lak na nehty. Růžovej. Ale ne obyčejně růžovej (nedám vám sem fotku, abych vám to musela složitě popisovat). Představte si takový ty růžový plastový/bakelitový chřastítka z devadesátejch let. Tak to je ono!! Super že jo?
Taky jsem si koupila tričko s motivem americké vlajky, dnes jsem si ho vzala do školy a jako pravej amerikánec taky bílou džinovou vestičku do pasu.
Díky tomu jsem zjistila, že vesty jsou na prd. Myslím nepraktický.
Už vás asi štvu, ale taky jsem si koupila nové boty. Semišové krémové lodičky s osmicentimetrovým podpatkem. Dost na tom, že normálně mám nohy do X. Teď ty svý xsáče ještě vystavuju v ultrakrátký sukni a zapadám podpatky mezi škvíry kostek.

I bought a new nailpolish in friday. Pink. But it´s not a usual pink color ( I won´t make a picture for you guys, sorry). Imagine those pink plastic toys from nineties. That´s it! Great right?
I also bought a new t-shirt with american flag pattern, I took it to school today with white denim vest. I find out that vest are stupid. I mean unpractical.
I guess you already hate me, but I had bought new shoes. Cream suede pumps, not much high heeled for you, but for me very :D. So I´m shoving my legs in ultrashort skirt and these pumps. You should see me walking down the street. :D

středa 18. května 2011

True story

Dnes vám chci povědět příběh o tom, jak jsem byla minulé prázdniny poprvé v Háemku ( na měsíci bylo fajn, místo coly s rumem tam maj jen ten rum). Nemohla jsem tomu uvěřit. Opravdu se to oblečení válí po zemi? Vážně teď na tu sukni někdo šlápl? Bylo to jako v jiném světě, světě postiženém nakupováním do skonání. V kabince jsem byla pěkně dlouho, to abych žádné chtivé dámě z nekonečné fronty nedala příležitost :). Přísahám, že se mi v noci o tom oblečení zdálo.

Zítra se budeme ve škole fotit. Není ani potřeba se moc snažit, fotka poputuje do rádoby americké ročenky, kde ve změti béžových fleků ani nerozeznáte svůj obličej.
Včera jsem strávila přiměřenou dobu před zrcadlem nacvičováním vhodného výrazu :D. Něco mezi inteligentní dívkou co má rada spojení Redford&Pollack ( rozhodně musíte vidět The way we were) a protřelou studentkou co má za ušima. Takže hledám vhodný lišácký škleb.


Můj mistrovský kousek. Tenhle náramek jsem dělala zhruba před rokem a pořád je to můj nejoblíbenější. Ve skutečnosti vypadá mnohem líp :D.


Today, I want to tell you a story about my first trip to H&M ( I had a really great time at moon, instead of 7 o´clock they wake up at 2 am) I just couldn´t believe it. Is there really clothes on the floor? Had anyone just treaded on that beautiful skirt? I feel like in other world. In the world, where everybody lives by shopping, up to the end. I was a long time at the cloak room, I didn´t want to give a chance to the young ladies standing in a never ending line. I swear, I dreamed about all those clothes that night.

I want to introduce you my masterpiece. It´s my best DIY project, at least unfavourited. I´ll show you another ones next time.

pondělí 16. května 2011

Clémence

Dnes nás ve škole jednu hodinu "vyučovala" francouzská lektorka (Clémence).
(nejenom) módní postřehy:
  • znala Chanel
  • typicky celá v černé
  • vyzařovalo z ní něco francouzského ( za a) buď jsem si to vsugerovala jen protože je z Francie, za b) protože měla velký nos :D)
  • podruhé v životě jsem slyšela francouzskou písničku, která by se mi líbila, ta první je: B.B.-Moi je joue a ta osudná druhá se jmenuje Je veux ( Zaz)
  • až někdy uslyšíte mluvit Francouze česky, budete to milovat :)
  • rozuměla jsem jí, ale jenom proto že všechno třikrát opakovala a přehnaně artikulovala (připadala jsem si jako ve čtvrtém díle Harryho Pottera, v té scéně pod vodou...a ano, další fanoušek Pottera :D)
  • jestli jsou všichni Francouzi takoví, fofrem si běžím koupit letenku
Protože jsem dnes neměla příležitost svůj outfit vyfotit, tak vám to aspoň zevrubně popíšu:
TOP: jednoduchý bílý svetřík s tříčtvrtečními rukávy, šperky v námořnické modré a červené
BOTTOM: obyčejné tmavě modré skinny jeans
Jak jste určitě uhodli, mým cílem bylo uboze následovat trendy a také poděkovat Českému týmu národními barvami .

Na konec ještě fotka z mé zdi v pokoji, za tyhle boty bych upsala duši ďáblu ...:D


We have been learned for one hour by a french teacher at school today. Her name was Clémence (reason of title :))
What I noticed:
  • she knows Chanel
  • her outfit was typically black
  • my feelings from her were very french, you know what I mean ( a) because she was born in Champage b) cause she had a big nose :D don´t know :D
  • at the second time in my entire life I had the honor to heard a french song which wasn´t weird-Je veux (Zaz)
  • If you ever hear a french guy speak czech, you´ll love it (well you probably won´t, my dear non-existent english followers :D)
  • I understood her, but that´s only because she too much articulate ( it reminds me the scene in four part of Harry Potter-the scene under water...and OK....another Potter fan :D)
In my outfit today, I follow the trends by wearing a sailor colors and a czech national colors ( I´m very proud on czech hockey team!! good work, boys!! :D)

neděle 15. května 2011

Mé poklady

Nebo spíš ty nejlepší kousky co jsem ulovila v sekáči, považuju se za docela dobrého hrabala, protože jsem doposud měla velké štěstí.
Jedním z mých nejlepších je vintage šátek od YSL. V pátek po škole, jen tak z nudy, jsem šla prolítnout místní "výběrový" sekáč (mám pocit,že rozdíl mezi výběrovým a normálním je tak akorát v přemrštěných cenách). Jako obvykle v sekci triček jsem si mezi céáčkem a kikem nic nevybrala. Prodavačka mě důkladně lustrovala, asi kdybych měla potřebu jí tam něco čmajznout :D. Znuděně jsem se přesunula ke stojanu se šátky. Oči se mi rozšířily do velikosti tenisových míčků, ztuhla jsem napětím....to byl on! Nevině na mě koukal onen šátek, za celých 85 Kč!
Celou cestu domů jsem zářila jako vánoční stromek. :D

Dalším úlovkem je (nevím jestli použít výraz vintage) taška/kabelka od Burberry. Tu jsem bohužel neulovila sama, ale moje sestra mi jí přivezla z Prahy. I tak se můj stav po spatření této krásky podobal tomu v předchozím odstavci.
Ještě dnes snad dodám fotky, abyste mohli posoudit, jestli nejsem moc velká nákupní hysterka :D.

Or the best pieces from a secondhand, I think that I have been very lucky lately, because my best preys are vintage scarf from YSL and a bag (Burberry).
One day, I was bored so I went to the second hand to make my mood better. I had looked on every T-shirts, but they were all weird, without shape. Than I moved to the scarf section. I stood there as a sculpture, just looking at the awesome scarf. ( plus the price was ridiculous)
Whole way home I shined as a Christmas tree. :D
The Burberry bag, which I was given by my dear sis ( she found it in a thrift store in Prague) is even more amazing than the scarf because it matches to more stuffs than the scarf

I realized that my articles loses all their freshness and quality by translating to English so I apologize to english readers ( if they are here), but that´s the only way I can handle it.

pátek 13. května 2011

News report

Takže, ( moje češtinářka by za takový začátek věty vzala do ruky pětadvacítku ) jsem zde po poměrně dlouhé době a ani nemám nachystanou výmluvu.
Pár postřehů a poznámek z tohoto týdne:
  • pokud ve škole poslední hodinu slavíte vítězství, že se vám podařilo uchránit vaše skvělé srdíčkované silonky od vnějších vlivů ( ostré rohy u židlí-auvajs!, třísky na hranách lavice-kde se tam krucinál vzaly?, copak v Číně/Polsku nemají ani hoblík?? a nebo velice neposedný suchý zip na vaší vlastní pantofli-ano i to se může stát) pak vězte, že slavíte předčasně :(
  • laky Mini Colorama od Maybelline New York vydží čtyři umytí nádobí! A to pozor! JENOM JEDNA VRSTVA!! (vsadím se, že zíráte na obrazovku s pusou dokořán :D)
  • pomalu a jistě si vtloukám do hlavy, že mi nevadí, že moje šaty na svatbu mi zvětšují zadek, protože jinak jsou úplně boží, samozřejmě
  • nenávidím Švédské hokejové mužstvo!!!
  • moc moc moc bych se chtěla dostat do Prahy na koncert Bryana Adamse, jdete tam někdo?
  • opravdu se mi nelíbí oxfordky, ani ty nové minimalistické boty z kolekcí Stelly McCartney (která je jinak opravdu skvělá) a Lanvina
A ještě jedna věc: tyhle body nejsou seřazeny podle žádných vnitřních preferencí :D.
ááá...,málem bych zapomněla na jednu velice důležitou věc, koupila jsem si slamák a jsem z něj nadšená, prakticky ho nesundavám z hlavy. Brzy se se mnou budete moct o mou radost podělit, nebojte!



ještě jsem vám chtěla ukázat nějaký obrázek z kolekcí Valentina a říct jak moc ho mám ráda a že je tak úžasně ženské,dívčí...né ale nejdou mi sem přidávat fotky...

neděle 8. května 2011

Mary

Nonšalantně pózuji před fotoaparátem za účelem profilů redaktorů do školního časopisu :D. Členem jsem zhruba půl roku, moc ráda bych se totiž dostala na žurnalistiku a školní časopis považuju za dobrý start. Není to nic extra a mám pocit, že jediný kdo to bere vážně jsem já a šéfredaktor (ten si tam ale vybíjí své vůdči schopnosti, takže si připadám jako blázen.)

Just a picture which I used to the School Magazine

Mary on blogspot

Je znění mé URL adresy, nehledejte za tím nic zázračného. Jmenuji se Marie (ale Mary zní stylovějc že?? :D) a stala jsem se dalším přírustkem do už tak rozlehlého blogového pole.
Asi se ptáte, jaký boy band se může chlubit tou poctou viset zde na mém záhlaví. Je to fotografie z raných, velice raných dob Beatles (moje tajná vášeň, nebo spíš veřejná).Ale k fotce později, až nebudu mít co psát, myslím že jí dokonce věnuji samostatný článek. Uvidíme.

Is also my URL adress, but don´t looking for something marvelous (and don´t looking for something marvelous in my english either :D). My name is Marie ( Mary sound better, doesn´t it? :D). You probably don´t understand this, in shortcut: Marie is czech version of name Mary and every ten grandma in Czech Republic has name Marie.
I guess you asked which boy band had that luck to hang on my heading. And....silence please.... The Beatles! It´s a picture from their early career but about that later.