neděle 8. května 2011

Mary on blogspot

Je znění mé URL adresy, nehledejte za tím nic zázračného. Jmenuji se Marie (ale Mary zní stylovějc že?? :D) a stala jsem se dalším přírustkem do už tak rozlehlého blogového pole.
Asi se ptáte, jaký boy band se může chlubit tou poctou viset zde na mém záhlaví. Je to fotografie z raných, velice raných dob Beatles (moje tajná vášeň, nebo spíš veřejná).Ale k fotce později, až nebudu mít co psát, myslím že jí dokonce věnuji samostatný článek. Uvidíme.

Is also my URL adress, but don´t looking for something marvelous (and don´t looking for something marvelous in my english either :D). My name is Marie ( Mary sound better, doesn´t it? :D). You probably don´t understand this, in shortcut: Marie is czech version of name Mary and every ten grandma in Czech Republic has name Marie.
I guess you asked which boy band had that luck to hang on my heading. And....silence please.... The Beatles! It´s a picture from their early career but about that later.

Žádné komentáře:

Okomentovat